Pulbervärv ehk termoreaktiiv on värv, mis ahjus kuumutamisel tekkinud keemilise reaktsiooni tulemusel annab mehhaaniliselt tugeva ja vastupidava kelme. Pulbervärv liigitatakse vastavalt omadustele gruppidesse:

1. Epoxy ( sisetingimustesse, löögitugevusele rajatud)
2. Epoxy-polüester ( interjööri elemendid)
3. Polüesterid ( ilmastikukindlad, välitingimustesse)
4. Polüuretaanid ( eriti rasketesse ilmastikutingimustesse mõeldud detailid)

Kasutame maailma suurima pulbervärvide tootja Akzo Nobel pulbervärve (kaubamärk INTERPON).

Pulbervärv e. termoreaktiiv on värv, mis ahjus kuumutamisel tekkinud keemilise reaktsiooni tulemusel annab mehhaaniliselt tugeva ja vastupidava kelme.

Epoxy, Interpon 100 sari: Interpon 100 kujutab endast pulbervärvide seeriat epoksiidvaigu baasil, mis on ettenähtud toodete ja nende komponentide varustamiseks optimaalse mehhaanilise vastupidavusega ja suurepäraste kaitseomadustega tingimustes kus pole ette näha kestvat allutamist UV-kiirgusele ja ilmastikumõjudele.

Epoxy-polüester Interpon 700 sari: Interpon 700 kujutab endast pulbervärvide seeriat epoksiidvaigu/ hübriidpolüestrite baasil, mis omavad parimat värvuspüsivust, kuumakindlust ja vastupidavust UV-kiirguse suhtes võrreldes puhta epoksiidvaigu baasil toodetava Interpon 100 seeriaga.

Polüester Interpon TC sari: Interpon TC on üks enimkasutatavaid, polüestril põhinev TGIC-d* mittesisaldav pulbervärvide sari. TC on suure vastupidavusega ilmastikutingimuste ja valguse suhtes.

Arhitektuurkvaliteediga polüestrid Interpon D94 ja Interpon D36: Interpon D94 (Interpon D94 HR Gloss) on polüestervärv millele on veelgi lisatud aineid ilmastikukindluse saavutamiseks ja kujutab endast pulbervärvide seeriat alumiiniumkonstruktsioonide ja tsingitud terase katmiseks. Rikkalikus värvigammas pakutav Interpon D94 ei sisalda TGIC. Ühe osana fassaadi pulbervärvide seeriast, omab Interpon D94 suurepärast ilmastikuolude taluvust ja värvipüsivust ning vastab kõigile põhilistele konstruktsiooniliste katete Euroopa standarditele. Kõik Interpon D94 värvid vastavad täielikult normidele BS6496:1984, BS6497:1984, Qualicoat Class 1 ja GSB.

Interpon D36 vastab samuti kõigile eelnimetatud nõuetele ning on saadaval suures valikus ka madala läikeastmega ( 30% )

Tsinki sisaldav alusvärv PZ 790 e. tsinkkrunt: Pulbertsink PZ 790/polyzink on uut tüüpi tsingi pulbrist alusvärv ( krunt ) mida on testitud mitmeis maailma paikades s.h. Rootsis. Toode PZ 790 on ettenähtud teraspindade kaitseks , et seda protsessi näiteks kuumtöötlusega võrreldes kiirendada. Seetõttu toimub ühes ja samas töökojas samade seadmetega värvimine kui ka tsingi pulbri pealekandmine. Rootsis läbiviidud katsetel tehti kindlaks, et PZ 790 võib võrrelda terase töötlusega kuumtsinkimis meetodil. Siiski tuleb meeles pidada, et PZ 790 nõuab alati oma pinnakatteks toonitud pulbervärvi. Katsetel tõestati ka, et PZ 790 on märgatavalt parem kui tsinkfosfaadi plaat mis oli pinnatud märja alusvärviga ja mille pealisvärviks oli polüesterpulbervärv. Kõikides Rootsis tehtud katsetes kasutati VCE ( Volvo Construction Equipment – Volvo konstruktsioonivahendid ) poolt heaks kiidetud 12 688 tüüpi Interpon polüesterpulbervärvi.

Tööks pulbervärvidega kasutatakse RAL, NCS ja RR värvikaarte, neist enimlevinud on RAL.

Lisaks on olemas eriefekt värvid, pulberlakk, struktuursed värvid jne.

*TGIC-free: Keskkonnasõbralik ning tervisele ohutu raskemetallivaba pulbervärv.